دستگاه پاکیمتری

0
926

اكی متری وسیله ای اولتراسونیك برای اندازه گیری ضخامت قرنیه است.
با این وسیله ضخامت قرنیه در مركز و ۸ نقطه اندازه گیری میشود.
یكی از كاربردهای پکی متری ، بررسی پیش از عمل لیزیك می باشد. با پکی متری می توان حدأكثر ضخامت قابل برداشت توسط لیزر اگزایمر را در جریان عمل لیزیك تخمین زد.
پروب مدادی شکلی که در تصویر دیده می شود پروب اولتراسونیک نام دارد

در این بخش با استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته امکان ارزیابی بسیار دقیق و کاملی از سگمان قدامی چشم فراهم می شود. برخی ز این ارزیابی‌ها عبارتند از:
• ارب اسکن(Orbscan) و Pentacam: به وسیله این دستگاه، توپوگرافی قرنیه یعنی ساختمان کلی قرنیه شامل قدرت سطحی، ضخامت و شکل قسمت جلوئی و خلفی آن مشخص می شود. این دستگاه  یکی از تجهیزاتی است که میتواند قسمت خلفی قرنیه را نیز مورد ارزیابی قرار دهد.
• پاکی متری-Pachymetry:
پاکی متری روشی است که در آن با استفاده از امواج مافوق صوت ضخامت قرنیه اندازه گرفته می شود. پاکی متری یک اقدام اساسی و اصلی قبل از انجام جراحی های عیوب انکساری مانند لیزیک است زیرا در این قبیل جراحی ها قسمتی از بافت قرنیه برداشته می شود.

• توپوگرافی(Topography): در این روش با فرستادن حلقه های نورانی به سطح قرنیه و سپس دریافت بازتاب این حلقه ها و آنالیز اطلاعات دریافت شده و بررسی نقشه توپوگرافی می توان هر اختلالی در قرنیه مانند کراتوکونوس(قوز قرنیه)، اسکار در قرنیه و همچنین انحنای قرنیه را مشخص کرد. این روش یک اقدام اصلی برای افرادی است که می خواهند تحت عمل جراحی تصحیح عیوب انکساری مانند لیزیک قرار گیرند. همچنینTopography ممکن است در پی گیری پس از عمل در بعضی از افراد نیز مورد نیاز باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید